Trafik Kazası Avukatı

Bir trafik kazası nedeniyle mağdur olmuşsanız, nitelikli bir avukatın yardımı ile trafik kazası için tazminat alma hakkınız olabilir. Kaza mağdurları haklarının bilincinde olmadığından sigorta şirketlerinin kendilerine ödediği minimum tazminat tutarına razı olmaktadır. Trafik kazası avukatı sizin için neler yapabilir. Trafik kazası tazminatı alabilmek için, yaralanma sayısı ve eğer varsa geçici veya kalıcı iş göremezlik (sakatlık) puanları belirlenmelidir.

Trafik kazalarında uzmanlaşmış bir avukat, engellilik seviyenizi kısa, yüksek bir puanla almak ve doğru yasalara göre almak konusunda etkili olmalıdır. Geçersizlik, yaralanma skorları ve hesaplamalar trafik kazası tazminatının miktarı ve süresindeki önemli faktörlerdir.

Trafik kazalarında tazminat almak için, tazminat miktarını doğru belirlemek için doğru hesaplama yöntemini kullanmak çok önemlidir. Nitelikli bir trafik kazası avukatı bu hesaplamayı tüm giriş ve çıkışlarıyla bilmelidir. Aksi takdirde, aldığınız tazminat azalacaktır.

Bu avukatların trafik kazası davalarında deneyimli avukatlar ve uzmanlar olması çok önemlidir. Bir trafik kazası kurbanı iseniz, trafik kazası tazminatı almak istersiniz, ancak uzman bir trafik kazası avukatınız yoktur, belki de yıllarca tazminat alma hakkınız vardır. Trafik kazası tazminatınızı almak için destek alacağınız trafik kazası avukatının kimin suçlu olduğuna dair bilgi ve deneyimi olması gerekir. Aksi takdirde, tazminat miktarı azaltılabilir veya mümkün olmayabilir.

Kaza kayıtlarında verilen kusurların veya karakteristiklerin seviyesi bazen yanlış olabilir. Hatta mahkemeler ve Adli Tıp Kurumu bile hata raporlarında hata yapabilir.

Avukatınız bunu bilmeli, derhal mahkemeden bir rapor almamalı, adli tıp ve inceleme ve değerlendirme için gerekli bilgi ve eğitime sahip olmalıdır. Trafik kazası almanın mevcut yolları nelerdir? Hangisi senin için en uygun olanı. Bu süreyi uzatır veya tazminat ekler.

Bu sorunu bilen bir trafik kazası avukatı tazminat alma ve tazminatınızı artırma süresini kısaltabilir. Bazen uzun vadeli haklar aramanın gerekli olduğunu ve seçmenize izin verdiğini belirleyebiliyor. Ülkemizde hukukta resmi bir uzmanlık olmadığını, bu nedenle şube kazası avukatı olmadığını göstermek istiyoruz.

Özellikle bunun gibi özel problemlerde uzmanlaşmış avukatların seviyesi çok düşük. Bu uzmana resmi olarak avukat demek yasal olarak mümkün değildir; çünkü böyle bir değerlendirme, ölçüm ve ödül sistemi yoktur.

Uzman bir avukattan anlamanız gereken şey, bu davaları ele alan, çok sayıda benzer dava görmüş ve bu davalarda uzun süredir eğitim almış tek avukat olduğunuzdur. Değilse, tıpta uzman doktor derecesi veya mühendislikte olduğu gibi yüksek mühendis yoktur. Trafik kazaları veya diğer durumlarda tazminat almak için bir avukat tutmanız gerekmez.

Ancak, yukarıdaki açıklamadan sonra, trafik kazası mağdurlarının kendi haklarını isteme ve mümkün olan en kısa sürede uygun tazminat almalarının neredeyse imkansız olduğu görülmektedir. Bu her zaman verdiğim bir örnek:

Dişleriniz ağrıyorsa, belki kapıya bir ip bağlayabilir, vitesi çekip vurabilirsiniz. Bununla birlikte, sağlıklı bir diş çekimi yolunu bilmediğiniz için, gelecekte ortaya çıkabilecek komplikasyonlara neden olabilirsiniz, çünkü uzman bir doktorun işini yapmak için daha fazla insanı incitir,

bu nedenle dişçiye sahip olmak en iyisidir. Arabayı tamir ediyorum, dişleri çekiyorum, hastalığımda ilaç buluyorum, tazminat alıyorum, davamı kendim açtığımı söylersem, bize göre başından beri kaybettiniz.

Trafik Kazası Avukatı İçin Dikkat Edilip Oluşması Gerekenler

  1. Otopsi raporu,
  2. Ölen kişinin istihdamı, geliri ve eğitim durumu hakkında bilgi,
  3. Desteği kaybeden aile üyeleri hakkında bilgi ve belgeler
  4. Yaralanan veya ölenlerin bakım maliyetini kanıtlayan bilgi ve belgeler (hastane ölümleri)
  5. Mezar ve defin masraflarına ilişkin belgeler

Trafik Kazası Sonucu Halinde

  1. Geçici veya Nihai Adli Rapor,
  2. Hastane bakım belgeleri ve bakımla ilgili tüm harcama belgeleri

Trafik Kazaların da Kusur Tespiti Nasıl Yapılır?

Ölümcül trafik kazası avukatının görüşüne göre; Hatalar tazminat miktarını belirler. Engellilik arttıkça, tazminat da orantılı olarak artar. Bu nedenle, Mahkeme önce kusuru açıklamalıdır. Bu amaçla; Trafik Kazası Tespiti, Savcılığın Hazırlanması ve Chase dosyasının tespiti, ceza mahkemesinde maddi delilleri kanıtlayan her türlü belgenin dikkatlice incelenmesi ve olayın tanıklarının dinlenmesi ile ilgili raporlar.

Türk Ticaret Kanunu 85.’ndeki maddeler uyarınca. 86 Taşıt Operatörlerinin Sorumluluklarını Düzenleyen; Operatörün Yükümlülükleri, Mücbir Sebep veya Ciddi Hasar veya Ciddi Üçüncü Şahıs Engellilikten kaynaklanan bir kaza durumunda belirtilmeyecektir.

Bu durumda, operatörün sorumluluğu trafik kazası avukatının itirazları ile sona erebilir. Hem kaza raporlarında hem de sabıka kayıtlarındaki sakatlık düzeyi tartışılmayacaksa mahkeme bu hatayı yeniden tespit etmelidir.

Ek olarak, Yüksek Yargıtay’ın kararı, en kısa zamanda alınacak nihai kararın gerektirdiği engellilik seviyesinin altını çiziyor. Trafik kazasında engellilik seviyesini belirlemek için, trafik kazası avukatı talebiyle Adli Tıp Kurumu İhtisas Kuruluna bir dosya göndermek gerekebilir.

Yargıtay’ın kararı buna paraleldir; Hata durumu belirlenmedikçe parasal olmayan zarar verilmez. (Yargıtay Kararı 11. H.D. 2001/5265 E., 2001/7171 K., 25.9.2001) Kusur netleştirildiğinde, ölümcül trafik kazası sonucu avukatın talebi üzerine dosya mali ve finansal olmayan hesap zararları için bir hesap uzmanına teslim edilir.

Hesap uzmanı kusur raporuna ve dosyaya gönderilen belgelere göre tazminat hesaplamaları yapar. Raporun beyanı için taraflara iki haftalık bir süre verilmelidir. Bir trafik kazası avukatı Rapora itiraz ederse, hakim yeniden rapor verebilir ve gerekirse ek raporlar veya farklı uzman incelemeleri yapabilir.

Hakim bir uzman raporu yetersiz bulursa, bu raporların uzlaştırılması için değildir, ancak özel bilgi gerektiren bir sorun olduğu için mahkeme tarafından yeni bir uzman incelemesi yapılmalı ve sonuçlara göre bir karar verilmelidir.

(Yargıtay Genel Kurulu 12.04.1974 Temel 1970 / 4-261 Kararı 1974/392, Osman Kaleci 93) Bu nedenle, ilk rapora dayanan Karar Kararları, usule ilişkin hukuku ihlal ettiğinden, mahkeme temyiz başvurusunda veya doğrudan ikinci bir uzman incelemesi yaptı, çünkü mahkeme tarafından ilk raporun yönetilmemesi için yeterli olmadığı kabul edildi. Tartışmasız uzmanlar tazminat öncesi gerekli kontrolleri yapmak zorundadır.

Kaza Avukatı, iş kazaları ve trafik kazaları gibi durumlarda ortaya çıkacak tüm yasal işlemleri gerçekleştirerek yasal prosedürleri uygulamanıza yardımcı olacaktır. Bir kaza avukatının ne yaptığı hakkındaki soruyu yanıtlamak için, genellikle kazanın türünü ve verilen cezayı bilmeniz gerekir. Yasal çalışmaları paylaşacak avukatlar ve eski davaları sizinle yasal işlemlerde yardımcı olacaktır.

Bir İş Kazası Olarak Görülmesi İçin Bir Kazanın Şartları Nelerdir?

1- Kaza geçiren işçiler işte sigortalı olmalıdır.
2- Kazalar iş yeri olarak belirtilen limitler dahilinde yapılmalıdır.
3- Kazanın işveren tarafından yapılan sırada yapılırken meydana gelmesi şarttır.
4- Bir kazadan önce, işçiler zihinsel ve fiziksel olarak formda olmalıdır.
5- Tehlike ve kaza arasında bir niyet olmadığı anlaşılmalıdır.

İş Kazası Avukatıyla Davanızın Hızla Sonuca Ulaşmasına İzin Verin

Yukarıda belirtilen davaların tümü iş kazası sayıldığı için dava açma hakları da vardır. Davanızın hızlı bir şekilde çözülmesini istiyorsanız, kaza avukatının yaptıklarına verilen yanıtları öğrendikten sonra kendinize bir kaza avukatı tutabilirsiniz.

Bir iş kazası avukatı, ihtiyacınız olan tüm belgeleri listeleyecek ve yasal olarak uygun şekilde çalışacaktır. Avukat size prosedürün ayrıntılarını verecektir, çünkü kazadan sonra işveren ve işveren tarafından yapılması gereken birkaç işlem vardır. Trafik kazası sonrası araç çeşitli yerlerden ve açılardan çekilmelidir. Trafik ekibi, aracı herhangi bir şekilde hareket ettirmeden çağrılmalıdır.